DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 433875-1,60%
Gaziantep

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ADA KOLEJİ’NDE BURSLULUK SINAVLARI BAŞLIYOR

ADA KOLEJİ’NDE BURSLULUK SINAVLARI BAŞLIYOR

Gaziantep Ada Koleji'den 8-9 Ocak tarihlerinde Bursluluk Sınavı gerçekleştirilecek.

ABONE OL
Aralık 19, 2021 16:19
ADA KOLEJİ’NDE BURSLULUK SINAVLARI BAŞLIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gaziantep Ada Koleji, bünyesinde eğitim verecek oldukları öğrencilerin başarılarını burs vererek ödüllendirmeye devam ediyor. 8-9 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek olan bursluluk sınavı ile başarılı öğrencilere yüzde 100’e varan oranda burs verilecek.

Gaziantep eğitiminin önemli kurumlarından olan Ada Koleji, bursluluk sınavları öncesinde hazırlıklarını tamamladı. Gaziantep Ada Koleji Genel Müdürü Gafari Bayrın başarılı binlerce öğrencinin heyecanla beklediği sınava ilişkin açıklamalarda bulundu. Aralık ayının başında bursluluk sürecinin başladığını ve kayıtların alındığını aktaran Gaziantep Ada Koleji Genel Müdürü Gafari Bayrın, “Bursluluk sürecine ilişkin yoğun bir talep ile karşı karşıyayız. Mevcut olan ekonomik koşullar dikkate alındığında bursluluk, ekonomik anlamda durumu olmayan başarılı öğrenciler için en büyük avantajlardan biri konumunda” dedi.

ÖĞRENCİLER BURSLAR İLE ÖDÜLLENDİRİLECEK

Gaziantep Ada Koleji Genel Müdürü Gafari Bayrın, bursluluk sınavı ile başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesinin öneminedikkat çekerek, “Amacımız bursluluk sınavında hem öğrencilerin, hem velilerin bölgenin en büyük doğal bahçe alanına sahip okulumuzu ve sınıf yapılanmalarımızı görmesi, aynı zamanda akademik anlamda değerlendirme yapmasını sağlamaktır. Akademik yapılanma ile birlikte çocuklarımızın başarılarını da ödüllendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

BURSLULUK SINAVI 8-9 OCAK’TA YAPILACAK

Sınavın pandemi tedbirleri çerçevesinde hijyenik sınıflarda yapılacağının altını çizen Gaziantep Ada Koleji Genel Müdürü Gafari Bayrın, “Sınav tarihimiz 8-9 Ocak olarak belirlendi. Toplam 6 oturum şeklinde yapılacak olan sınavda her sınıfın oturum zamanlaması ayrı olarak planlandı. Koronavirüs ile mücadele kapsamında sınıflarımız sınav öncesinde hijyenik hale getirilerek pandemi şartları çerçevesinde sınavımız yürütülecek. Sınav sırasında çocuklarımıza kalem, kalemlik, silgi, kalemtraş gibi yardımcı malzemelri okulumuz temin edecek. Soru düzeneğinin kalitesi açısından Ankara’daki güçlü yayınlar ile birlikte çalıştık” ifadelerine yer verdi.

5 BİNDEN FAZLA ÖĞRENCİ SINAVA GİRECEK

Gaziantep Ada Koleji Genel Müdürü Gafari Bayrın, bursluluk sınavında başarı gösteren öğrencilere, yüzde 90, yüzde 80, yüzde 50, yüzde 40 ve yüzde 100 oranlarında burs verileceğini de vurguladı. Bayrın, “Burs verilecek öğrenci sayısını, sınava girecek olan öğrencilerimizin kitlesel yoğunluğuna göre şekillendireceğiz. Daha önceki sınavlarımızdan hareketle 5 binden fazla öğrencimizin sınava girmesi bekleniyor” dedi. Gaziantep Ada Koleji Genel Müdürü Gafari Bayrın, sınava girecek olan öğrencilere başarılar diledi.

ÖĞRENCİLERİN EĞLENCELİ BİLİM YUVASI: GAZİANTEP ADA KOLEJİ

Burs kazanan öğrenciler, Gaziantep Ada Koleji  ile; yılda 1270 saat akademik eğitim, 324 saat etüt, grup ve birebir eğitim, çok sayıda yayınla kaynak desteği, haftada 6 gün eğitim, etkin rehberlik eğitimi, mentör öğretmenlik ile koçluk sistemi, akşam kampları ile ek çalışmalar, her hafta sonu konu tarama sınavları, aylık ve dönemsel kontrol sınavları, Türkiye geneli deneme sınavları, etkili uzaktan eğitim, oyun merkezli eğitsel yaz kampları, tüm birimlerde uzman yerli ve yabancı öğretmenlerle İngilizce ve Almanca eğitimi, özel eğitim kursu ve özel derse ihtiyaç duyulmayan sistem, atölye ve sınıflarda çocuk merkezli Anaokul eğitimi, sınıf ve 9 branş öğretmeni ile tam öğrenme eksenli etkili ilkokul eğitimi, bahçe alanlarında yaparak ve yaşayarak, topraktan ürün yetiştirme ile hayvanlarla iç içe olmayı sağlayan ortam, birçok sanat, spor, robotik kodlama ve sosyal faaliyetlerinden faydalanabilecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.