DOLAR 20,0115 0.19%
EURO 21,3833 -0.24%
ALTIN 1.248,570,48
BITCOIN 5422401,58%
Gaziantep
22°

HAFİF YAĞMUR

17:03

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Altı benzemezler beşli çeteye karşı

Altı benzemezler beşli çeteye karşı

ABONE OL
Şubat 20, 2022 12:47
Altı benzemezler beşli çeteye karşı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Av. Önder KIRMIZITAŞ

Çaresizliklerini topluma çare olarak dayatan çaresizler, çare siz değilsiniz. Siz çaresizsiniz! Altı benzemezler, Akp’ye karşı bir araya gelip Akp’yi devireceklermiş.  Kimlerle? Akp artıklarıyla! İyi de kendisi dururken taklitlerine neden rağbet edilsin?

Bu toplum,  teslimiyetçi siyasilerin penceresinden göründüğü kadar hafızasız olabilir mi? Dün dündür, bugün bugündür diyerek onca haksızlığı, hukuksuzluğu, kan ve gözyaşını ve bunlara sebep olanları unutur mu?

Çözüm üretme yeteneği bir yana, sorunların kaynağı olan anlayışla ülke aydınlığa çıkar mı?   

Türkiye’yi Suriye bataklığına sokan, milyonlarca Suriyeliyi ülkeye taşıyan, yüzbinlerce kadının, çocuğun katledilmesine sebep politikaların fikir babası olan, IŞİD barbarlarının hamisi mi ülkeyi kurtaracak?

Yoksa Londra tefecilerinin temsilcisi, ‘babalar gibi’,   ülkeyi parsel parsel satan ve  pek meşhur  ‘beşli çete’ye âdeta  ikram eden mi ekonomiyi düzeltecek?

Yobaz gericiliğin fikir babaları, Sivas yangınına odun taşıyan cehennem zebanileri ne oldu da demokrat oldular?

Düne kadar kulak kesip koleksiyon yapanları hazır kıta teftiş edenler,  bugün demokrasi havariliğine  soyunuyorlar ya güler misin ağlar mısın?

Peki ya bulundukları partinin özünü, temelini inkâr etmeyi, yok saymayı çare zanneden zavallı fikirler ne olacak? Halk bu derece kamuculuğa yüzünü dönmüşken, yaşanan sorunlara çözümü halkçı-devletçi ekonomide arıyorken bu inkârcılık neden?

Daha önemlisi, altı benzemezi,   hangi kuvvet bir araya getiriyor?  Bu altı benzemezin ortak yanı ne? Sadece Akp’nin gitmesi sorunları çözmeye yeter mi? Akp zihniyeti, Akp politikaları tasfiye edilmeden  bir şeylerin değişmesi mümkün mü?  Hayat, neoliberal ekonomi politikalarını bu derece mahkûm etmişken, piyasadaki tüm liberalleri bir araya getirmek hangi sorunu çözer?

Kitlelerin,  sorunların neoliberal özelleştirmeci, yağmacı politikalardan kaynaklandığı, çözümün de kamulaştırma ve kamucu ekonomiden geçtiği gerçeğini  kavramaya  başladığı  koşullarda  ‘beşli çete’ye alternatif olduğunu iddia eden  ‘altı benzemezler’, kamulaştırma ve kamu ekonomisini ağızlarına bile  alamıyor.  Alamazlar!  Çünkü  Akp’nin prensleri,  Akp’ye  alternatif olamaz!

Altı benzemezlerin yuvarlak masa resmi,  halka güvensizliğin resmidir. Pekâlâ kuruluş felsefesine ve bayrağındaki Altı Ok’a dönse kendi başına çözümün merkezi olacak bir parti neden böyle bir çıkmaza sokar kendisini anlamak zor. Daha doğrusu anlamak kolay da kondurmak zor. Kendini, özünü inkâr ederek yeminli cumhuriyet ve halk düşmanı kuvvetlere (ki kuvvetlerinin varlığı da tartışılır) eklemlenmek nasıl bir zavallılıktır. Gerçek yurtsever, aydınlanmacı, cumhuriyetçi halk kitleleri bu tabloya sırf Akp gitsin, diye oy verir mi? Yüreği, aklı razı olur; eli varır mı bu ihanete ortak olmaya? Sivas yangınına odun taşır mı? Beşli çetenin ağababası, düne kadar hamisi, uluslararası tefecilerin komisyoncusuna tekrar ülke emanet edilir mi? Kalanı da babalar gibi satsın diye mi? Irak’a ilk bomba düşünce şu kadar milyar dolar cepte olacak diyen bir kan tüccarına ülkenin kaderi teslim edilir mi? Peki,  komşu Suriye’yi kan gölüne çevirenlere ayakçılık yapanı unutacak mıyız? Hani şu zincire vurulup pazarda satılan kadınları, canlı canlı yakılan, kafaları kesilen insanları unutacak mıyız? Ya kıyıya vurmuş küçük çocuk bedenlerini unutacak kadar mı insanlığını kaybetti bu toplum?

Yani sözün özü,  beşli çeteye karşı altı benzemezlerle birlikte ne mücadele edilir ne de başarılı olunur.

Amerikan projesi Akp’den kurtulmanın yolu yeni bir Amerikan projesi değildir, olamaz!

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.