DOLAR 20,7230 1.1%
EURO 22,2363 0.89%
ALTIN 1.307,991,58
BITCOIN %
Gaziantep
24°

AÇIK

03:34

İMSAK'A KALAN SÜRE

CUMHURİYETİN MAKAMLARINDA OTURUP CUMHURİYET MEVZİLERİNE ATEŞ EDİYORLAR!

CUMHURİYETİN MAKAMLARINDA OTURUP CUMHURİYET MEVZİLERİNE ATEŞ EDİYORLAR!

ABONE OL
Ekim 5, 2021 13:26
CUMHURİYETİN MAKAMLARINDA OTURUP CUMHURİYET MEVZİLERİNE ATEŞ EDİYORLAR!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Demokratik Devrim Hareketi tarafından Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanvekili ve eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

MDD HAREKETİ, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Suç duyurusuna ilişkin yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanvekili ve eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Birlik Vakfı’nın Çemberlitaş’taki genel merkezinde “Yeni Anayasa ve Öze Dönüş” konulu konferansta “Değişmez maddeler anayasaya konmamalıdır. Milletin isteği halinde değiştirilebilir” ifadeleriyle Cumhuriyet Devriminin temel ilkelerini hedefe koydu.

Geçmişi itibariyle kendisinden fazlası beklenmezdi. Amerikan 6. Filosunu kendine Kıble edinip namaz kılanın gideceği yer, söyleyeceği laf bu kadar olur. Kendisinin şahıs olarak hiçbir önemi ve anlamı olmamasına rağmen bugün Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Başkanvekili ve eski TBMM Başkanı sıfatlarını kullanmaktadır. Yani Cumhuriyetin makamlarında oturmuş ve oturmaktadır. Cumhuriyetin verdiği imkanları kullanarak Cumhuriyetin temellerine, Cumhuriyetin mevzilerine saldırmaktadır. 

İsmail Kahraman da Diyanetin başındaki Ali Erbaş gibi planlı bir saldırının parçasıdırlar. Akp iktidarı açıkça söyleyemediğini bunlara söyletiyor. Bu şekilde kamuoyunun nabzını ölçüyorlar. Amaçları adım adım, alıştıra alıştıra din esaslarına dayalı bir sistemi hakim kılmaktır. İsmail Kahraman konuşmasının devamında sözü laikliğe getirmiş ve niyetini açık etmiştir.

Anayasa Madde 4 – Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.

Açık hükmü karşısında yaptığı, yapmaya çalıştığı suçtur! Yargı üzerine düşeni yapmalı, gerekli soruşturma açılmalıdır. Yargıyı görevini yapmaya çağırıyoruz.

Bu sebeple partileşme sürecinde olan Milli Demokratik Devrim Hareketi üyeleri olarak İsmail Kahraman hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.
Basına ve kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadelerine yer verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.