DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 431982-2,13%
Gaziantep

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Derviş yasalarıyla başlayan 21 yıllık zehirli plan

Derviş yasalarıyla başlayan 21 yıllık zehirli plan

ABONE OL
Eylül 13, 2022 11:27
Derviş yasalarıyla başlayan 21 yıllık zehirli plan
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mehmet Akkaya

21 yıldır adım adım uygulanan zehirli planın sonlarına geldiler.
Plan şöyle uygulandı.
1-) SGK’nın ilaç fabrikalarını ve eczanelerini kapatmak.
2-) Defalarca çıkarılan aflarla alacaklarını toplamasını engellemek.
3-) Özel hastanelerin tedavi ve ilaç masrafları ile kamu hastanelerinde de paralı hale getirilen ilaç, tedavi ve muayene bedellerinin de yüklenmesi ile SGK’yı can çekişir hale getirmek.
4-) Emeklilik yaşını aşamalı olarak yükselterek, emekli olabilmeyi zorlaştırmak.
5-) Emekli olanın da geçinemez hale gelmesi için emekli maaşını hesaplama yöntemini iki kez değiştirerek yaşlılık aylığında büyük azaltmalara gitmek.
6- ) Emekli olamaz, emekli olsa bile yaşayamaz hale getirilenleri yeni arayışlara zorlamak.
7- ) Bir yandan da arayışlara zorladıkları çalışanları zorla itecekleri bir dehliz yaratmak.
8- ) Kemal Derviş yasalarından biri ile Bireysel Emeklilik Sistemi denilen emperyalist dehlizi açmaya başlamak.
9-) Derviş’in kapısını açtığı, çalışanların çekileceği dehlizi ilerletmek. Yeni yasalarla emperyalist tekellerin emeklilik piyasasına girebilmelerini sağlamak.
10- ) SGK’nın aleyhine kurdurulan 12’si emperyalist tekellere ait olan18 şirketin oluşturduğu bu BES sistemini, milletin vergisi ile devletin kasasından düzenli olarak beslemeye başlamak.
11- ) Emekli olamaz, olsa bile geçinemez hale getirilen çalışanları zorla bu sisteme, SGK’nın aleyhine kurdurulan BES şirketlerine üye yapmak.
12- ) Zorla üye yapılanları, çıksalar dahi ertesi yıl yeniden ve zorla tekrar üye yapmak. Devlet destekleriyle de zorlamayı yumuşatmak.
13-) Bugünlerde hazırlanan yeni tuzak ile de, otomatik katılımı yıllık olmaktan çıkarıp, zorlama ve süslemelerle çektikleri çalışanların uzun süreli kalmalarını sağlayacak yeni gasp düzenini kurmak.
14-) Devletin, milletin ve cumhuriyetin ulusal sosyal güvenlik sistemi olan SGK’yı yoğun bakıma düşecek hale getirirken, milleti tuzaklarla ve zorlamalarla emperyalist sistemin içine çekmek, emperyalist tekeller uğruna milli sosyal güvenlik sistemimizin ve milletimizin geleceğinin altını oymak.
15-) Milleti millet haline getiren en önemli çimentolardan biri olan milli sosyal güvenlik sistemimizin altı oyulurken, karşısına dikilen emperyalist tekellerin zehirli sistemini cilalayanlar arasına bazı sosyalistlerin de katılması üzücü.
Aydınlık gazetesine ait internet sitesinin 7 Eylül 2022 tarihli “Yeni düzenleme geliyor! Çalışana tamamlayıcı emeklilik” başlıklı haberi (https://www.aydinlik.com.tr/fotogaleri/yeni-duzenleme-geliyor-calisana-tamamlayici-emeklilik-337751) üzücü. Haberde, BES’lere danışmanlık da yapan Noyan Doğan’ın hükümetin planını ballandıran, BES sistemini göklere çıkaran yazısı, yorumsuz ve eleştirisiz, aynen aktarılmaktadır. Oysa gazetede yazdığım dönemdeki – şimdilerde erişime engellenen – çok sayıda yazımda, BES sisteminin hangi amaçlarla ve hangi yollarla kurulduğunu defalarca yazmıştım.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.