DOLAR 19,0136 -0.02%
EURO 20,2996 0.11%
ALTIN 1.206,13-0,82
BITCOIN 5229400,26%
Gaziantep

HAFİF YAĞMUR

13:17

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Hocaoğlu neden istifa ettiğini açıkladı

Hocaoğlu neden istifa ettiğini açıkladı

ABONE OL
Ekim 14, 2021 16:50
Hocaoğlu neden istifa ettiğini açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, istifasının ardından İYİ Parti il başkanlığında basın mensupları ile bir araya geldi. istifasının nedenlerini anlatan Hocaoğlu, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ile yapılan görüşmeden kentin durumunu anlatan ayrıntılı bir rapor sunduğunu bu bağlamda il ve ilçe teşkilatlarının revize edilmesi konusun tam yetki istediğini, belirtti.

Hocaoğlu, “Eğer tam yetki verilmeyecek ise; mevcut yapı ile Gaziantep’te 1.Parti ve iktidar olmanın mümkün olamayacağını, havanda su dövüleceğini, görevden azlimi istedim. Sayın Koray Aydın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile istifamı kabul etti” dedi.

İYİ Parti Gaziantep’te istifa depremi yaşandı. İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, İl Başkanlığı görevinden istifa etti. Hocaoğlu’nun istifasını Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın sosyal medya hesabından duyurdu. Hocaoğlu’nun 9 ilçenin yeninden yapılandırılması için Genel Merkezden tam yetki istediği, bu isteğinin kabul edilmemesi nedeniyle istifa ettiği ileri sürülmüştü. Söz konusu iddiaların ardından İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, basın toplantısı düzenledi.

İl Binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Hocaoğlu, “Mevcut İl Yönetim Kurulu Üyesi, YİK üyesi ve Genel Başkan Danışmanı olarak görev yapar iken; 15.07.2019 tarihinde Gaziantep il başkanı olarak göreve atandım. Gaziantep’te ilk il kongresini yaptım. Yaptığım iyi veya kötü şeylerin takdiri İYİ Partililerde, Millet İttifakı üyelerinde ve Gaziantep halkının değerlendirmesindedir. Görev sürecinde kırdığım üzdüğüm tüm bürokrasi, siyasi parti temsilcileri, belediye başkanlarından haklarını helal etmelerini istiyorum. Benim var ise, hakkım hepsine helal olsun. Tüm partili partisiz, istemeden kalbini kırdığım tüm Gazianteplilerden helallik istiyorum. Bu süreçte her davetimize icabet eden, siyasi iktidarın baskılarına rağmen haberimizi yapan sayın basın mensuplarına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”

“GAZİANTEP İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

İstifasının ardından pek çok telefon aldığını söyleyen Hocaoğlu, “Beraber çalışma imkanı bulduğumuz, değerli devlet adamı, kıymetli valimize sonsuz teşekkür ediyor, kendisini devlet ve millet adına daha iyi makamlarda görmeyi arzuluyoruz. Sayın Valimiz Gaziantep ve Ülkemiz için bir kazançtır. Büyük Şehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin, tüm eleştirilerimize rağmen nezaketini bozmayarak, özel gün ve toplantılarda bürokrasinin gereğini yaptığı için teşekkür ediyoruz. Şahsıma karşı istifam sonrası arayıp, biz Gaziantep için yine birlikte çalışacağız deme nezaketinden dolayı tekrar teşekkür ediyorum. “

“İYİ PARTİNİN BİR NEFERİYİM”

Ben İYİ Parti İl Başkanlığından ayrıldım. Anca İYİ Partinin bir neferi, Millet İttifakının bir üyesi olarak tüm Gazianteplilerin emrindeyim. Bizim Gaziantep, vatan, millet sevdamız bitmez. Sayın AKP yetkilileri ve Cumhur İttifakı üyeleri, Sayın Fatma Şahin ve AKP Belediye Başkanları benden kurtuldunuz diye sakın sevinmeyin. Artık daha rahatım. Söylediklerim, yazdıklarım artık İYİ Parti Kurumsal kimliğini değil; Avukat Oğuz Hocaoğlu olarak beni bağlar. Ben Avukat Oğuz Hocaoğlu olarak tüm İYİ Partililerin, Millet İttifakı üyelerinin, Gaziantep, Ülke ve Vatan sevdalılarının emrindeyim.”

“MEVCUT YAPI İLE İKTİDAR OLMAK MÜMKÜN DEĞİL”

Artık bir İYİ Partili olarak rahat konuşabilirim. 12.10.2021 tarihi itibari ile Teşkilat Başkanımız Sayın Koray Aydına İstifamı sundum. İstifam öncesi, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve Sayın Koray Aydın’a Gaziantep’te İYİ Partiyi, Millet İttifakını 1.Parti, iktidar yapmak istediğimi belirtip; bu konuda hazırladığım raporumu sundum. Raporumda 40 gün, adli tatil sürecinde, gece gündüz sahada olduğumu, tüm ilçe ve köyleri gezdiğimi eksiklerin ne olduğunu gördüğümü ve bunları düzeltip, İYİ Partiyi Gaziantep’te 1.Parti, Millet İttifakını iktidar yapmak için, il ve ilçe teşkilatlarında revize yapmak için tam yetki istediğimi belirttim. Eğer tam yetki verilmeyecek ise; mevcut yapı ile Gaziantep’te 1.Parti ve iktidar olmanın mümkün olamayacağını, havanda su dövüleceğini, görevden azlimi istedim. Sayın Koray Aydın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile istifamı kabul etti. Bu konudaki takdir genel merkezimizindir.”

“CHP VE İYİ PARTİ ANLAŞAMADIĞI İÇİN BELEDİYELERİ KAYBETTİK”

Ayrıntılı rapora ilişkin detayları da anlatan Hocaoğlu, “Hazırladığımız raporda, kentin durumu, teşkilatların durumunu ayrıntılı olarak açıkladım. Bilindiği üzere yerel seçimlerde, Fatma Şahin ya da diğer belediye başkanları seçimleri kazanmadı. Millet İttifakı olarak CHP ve İYİ Parti anlaşamadığı için bu manzara ortaya çıktı ve kendi ellerimiz ile belediyeleri teslim ettik.”

“MERAL AKŞENER’İ BAŞBAKAN YAPACAĞIZ”

Ben kuruluşundan bu güne emek verdiğim İYİ Partinin bir üyesi olarak partimin, partililerimin emrindeyim. İnşallah benden sonraki il başkanı benden daha İYİ partimize hizmet eder. Başta yeni atanacak il başkanımız olmak üzere, Sayın Teşkilat Başkanımızın ve Genel Başkanımızın, partimizin emrindeyim. Gaziantep’te İYİ Partiyi 1.Parti, Millet İttifakını iktidar yapana kadar çalışacağım. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i Başbakan yapacağız. Henüz yeni başlıyoruz. Biz bitti demeden bitmez.”

“TAM YETKİ VERİLİRSE GÖREVİME GERİ DÖNERİM”

Kendisinin istifası sonrasında partide istifalar olduğunu söyleyen Hocaoğlu, “Tüm iyi parti üyelerine çağrımdır. Sosyal medya hesaplarında istifa edelim şeklinde beyanatlar görmekteyim. Hiçbir İYİ Parti üyesi istifa etmeyecek. Hiçbir ilçe başkanı ve yönetici istifa etmeyecek. Herkes görevinde eskisinden daha fazla çalışacak, daha fazla üye yapacak. İYİ Parti kurumsal bir partidir. Benim istifam yalnızca il başkanlığındandır. Partimin üyesi ve emrindeyim. YİK üyeliğim ve Genel Başkan Danışmanlığım ise Sayın Genel Başkanımın takdirindedir” diye konuştu.

Hocaoğlu, tam yetki verilmesi halinde İl Başkanlığı görevine geri dönebileceğini söyledi. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.