DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 436818-1,12%
Gaziantep

HAFİF KAR YAĞIŞLI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

SCP: Emperyalizmin  işbirlikçilerine geçit yok!

SCP: Emperyalizmin işbirlikçilerine geçit yok!

ABONE OL
Eylül 13, 2022 16:03
SCP: Emperyalizmin  işbirlikçilerine geçit yok!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı törenin ardından başlayan tartışmalara ilişkin Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu’ndan yapılan açıklamada “Bugün Vahdettin’i savunanlar “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen zihniyetteki gerici işbirlikçilerdir. Dün de Vahdettin’in izindeydiler, bugün de… Bugün Osmanlıcılığı savunanlar aynı zamanda NATO’cudurlar ve Avrasyacılığa karşıdırlar. Bu konumlanış onların sahiplendiği tarihin gereğidir. Bizler Bandırma Vapuru’na binerek Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk’ün izindeyiz…” denildi.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı töreninde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in konuşmasının ardından başlayan tartışmalara ilişkin açıklama yaptı. SCP Başkanlık Kurulu’nun açıklamasında şunlara yer verildi: “Bu ülke İngiliz gemisiyle kaçan Vahdettinlerin değil, düşmana karşı savaşan Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan gidenlerindir!

Birkaç gündür süren Vahdettin tartışması bir kez daha ülkemizde emperyalizm işbirlikçisi gericilerin gerçek yüzünü göstermektedir. İşgalcilere karşı Atatürk önderliğinde milletçe kazandığımız Kurtuluşumuzun 100. yılını kutluyoruz.

Emperyalizme ve onların taşeronu olanlara ve yerli işbirlikçilerine karşı verdiğimiz mücadele sayesinde tam bağımsızlığımızı sağladık.


Peki, o yıllarda Saray’da Saltanat sürenler ne yapıyordu? İşgale karşı tek kurşun atmadan teslim olanlar, Milli Mücadeleye karşı çalışıyorlardı. Ve kurtuluş sağlandığında, düşman denize dökülünce, İngilizlerin Malaya adlı gemisine binip kaçıyordu Vahdettin. Bugün Vahdettin’i savunanlar “Keşke Yunan galip gelseydi” diyen zihniyetteki gerici işbirlikçilerdir. Dün de Vahdettin’in izindeydiler, bugün de…

Bugün Osmanlıcılığı savunanlar aynı zamanda NATO’cudurlar ve Avrasyacılığa karşıdırlar. Bu konumlanış onların sahiplendiği tarihin gereğidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözü her şeyi özetlemekte ve yapılmakta olan bilinçli çarpıtmaya en net cevabı vermektedir. “Osmanoğulları zorla, Türk Milletinin hakimiyet ve saltanatına el koymuşlardı. Bu tasallutlarını altı asırdan beri idame eylemişlerdi. Şimdi de Türk Milleti bu mütecavizlerin hadlerini bildirerek, hakimiyet ve saltanatı isyan ederek bilfiil eline almış bulunuyor.”

Bizler Bandırma Vapuru’na binerek Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk’ün izindeyiz… Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye!”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.