DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN 1.924,021,84
BITCOIN %
Gaziantep
13°

AZ BULUTLU

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

SCP: ORTAÇAĞ ANLAYIŞINI EGEMEN KILMAYA ÇALIŞANLAR BAŞARILI OLAMAYACAK

SCP: ORTAÇAĞ ANLAYIŞINI EGEMEN KILMAYA ÇALIŞANLAR BAŞARILI OLAMAYACAK

ABONE OL
Aralık 8, 2022 14:30
SCP: ORTAÇAĞ ANLAYIŞINI EGEMEN KILMAYA ÇALIŞANLAR BAŞARILI OLAMAYACAK
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu’ndan yapılan açıklamada “Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz! Görüyoruz ki tarikat ve cemaatler var oldukça çocuk gelinler, cinsel istismarlar da son bulmayacaktır” denildi.

Türkiye’de gündemin en önemli maddesi haline gelen Hiranur Vakfı kurucusunun kızını 6 yaşında evlendirmesi ile ilgili Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu’ndan yapılan açıklamada “Türkiye yine bir çocuk istismarı ile sarsıldı. İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’nin 6 yaşında evlendirilmesi ve cinsel istismara maruz bırakılması yalnız anne ve babaları değil tüm yurttaşları ve bizleri derinden yaralamıştır. Yaşananlar bizlere bir kez daha göstermiştir ki Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz!” denilerek tarikat ve cemaatler var oldukça çocuk gelinler, cinsel istismarların arkasının kesilmeyeceğine dikkat çekildi.

AYDINLANMIŞ BİR TOPLUM ŞEYHLERDEN MEDET UMAMAZ

Türkiye’nin laik demokratik yapısından uzaklaştıkça gençlerini kaybettiği belirtilen açıklamada “Ne yazık ki Atatürk Cumhuriyeti’nden uzaklaşan Türkiye, laikliğe aykırı fiillerin odağı haline geldiği gerekçesiyle 2008 yılında hüküm giyen AKP eliyle örülen tarikat ve cemaat karanlığında boğulmaktadır. Ülkemizin geleceği olan gençlerimiz, çocuklarımız ya cinsel istismara uğramakta ya intihar etmekte ya öldürülmekte ya da vatan ve halk düşmanı müritlere dönüşmektedir. İşte tam da bu noktada akıl ve bilimin önderliğinde laik devlet yönetiminin önemi ortaya çıkmaktadır. Bunun içindir ki; laik cumhuriyet, yurttaşın kişisel inancına ve dindara değil dinden çıkar sağlayanlara, din örtüsü altında toplumu zehirlemeye kalkanlara karşı olmuştur. Bunun içindir ki; aklın ve bilimin önderliğinde aydınlanacak ve gelişecek bir toplum şeyhlerden medet umamaz” ifadelerine yer verildi.

ORTAÇAĞ ANLAYIŞINI EGEMEN KILMAYA ÇALIŞANLAR BAŞARILI OLAMAYACAK

Sosyalist Cumhuriyet Partisi Başkanlık Kurulu’nun açıklamasında şunlara yer verildi: “Oysa bugün, 15 Temmuz FETÖ darbesinin ardından boşalan pek çok devlet kurumuna cemaat ve tarikat mensuplarının yerleştirildiği gerçeğini göz ardı etmek büyük yanılgıdır. Yaşananlar bize gösteriyor ki, laik cumhuriyeti dönüştürmek isteyen İktidar, tarikat ve cemaatlere gerek gizli gerek de açık destek vermeyi sürdürmektedir. Tarikat ve cemaatlerin etkinleştiği televizyonlarda şeyhler ve imamların nasıl yaşayacağımıza karar verdikleri bir Türkiye tablosu ortaya çıkmaktadır. Bu böyle gitmez, gidemez! Çağdaşlaşma yolunda en önemli atılımları hayata geçirdiğimiz Cumhuriyet Devriminin önünü keserek ortaçağ anlayışını egemen kılmaya çalışanlar başarılı olamayacaktır. Ülkemizin geleceği olan evlatlarımızın ruhen ve bedenen yaralanmasına asla izin vermeyeceğiz.

SCP İKTİDARINDA TARİKAT VE CEMAATLER KAPATILACAK

Sosyalist Cumhuriyet Partisi iktidarında, toplumu kuşatan tarikat ve cemaat gibi fesat ve karanlık odaklar, vakit kaybedilmeden derhal kapatılacaktır. Eğitim ve öğretimde; akıl ve bilimin öncülüğünde hazırlanmış programımızla, itaat yerine düşünen, sorgulayan ve halkçı devletin varlığını, bütünlüğünü, bağımsızlığını her şeyin önünde tutan, haksızlığa ve sömürüye boyun eğmeyen bilinçli nesiller yetiştirilmesine öncülük edeceğiz. Halkımızın birlik ve beraberliği, gelişim ve zenginliği, bilimsel eğitimle ve laik devrimlerle gerçekleşecektir. Bütün halkımızı çocuklarımızın özgürce büyüyeceği, bilimin rehberliğinde yetiştirileceği aydınlık yarınlar için omuz omuza örgütlenmeye ve mücadeleye çağırıyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

skype show
cam show
whatsapp show
görüntülü sohbet siteleri
canlı sohbet siteleri
görüntülü chat
+18 sohbet siteleri