DOLAR 20,9783 0.73%
EURO 22,5975 -0.26%
ALTIN 1.312,07-0,73
BITCOIN %
Gaziantep
22°

PARÇALI AZ BULUTLU

20:38

AKŞAM'A KALAN SÜRE

SENİ MERMİ MANYAĞI YAPARIM!

SENİ MERMİ MANYAĞI YAPARIM!

ABONE OL
Şubat 4, 2022 16:20
SENİ MERMİ MANYAĞI YAPARIM!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Sen kim oluyorsun lan… Bunun hesabını size soracağım… Sen benim kim olduğumu biliyor musun? Gibi sözlü ve fiziki saldırıları bir hâkime bir savcıya, bir emniyet mensubuna, bir subaya yapamayan vatandaş sağlık çalışanlarını istediği gibi tehdit edebilmekte, sözlü veya fiziki şiddet uygulaya bilmektedir” diyen CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, Sağlık emekçilerine yapılan sözlü ve fiziki şiddet suçlarının hâkim ve savcıya uygulanan 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası kapsama alınarak, sağlıkçılara yönelik saldırılarda da aynı cezanın uygulanması gerektiğini belirtti. 

Son dönemlerde sağlık emekçilerine yapılan saldırılarda yaşanan artışa dikkat çeken Yılmazkaya, yaşanan şiddet olaylarını TBMM Genel Kuruluna taşıdı. 

“Kime olursa olsun, kime yapılırsa yapılsın fiziki ya da sözlü şiddetin her türlüsüne karışıyız ve şiddete ‘Hayır’ diyoruz!” diyen Yılmazkaya, yaptığı konuşmada şu ifadeler yer verdi; 

“Son dönemlerde Türkiye’nin hemen hemen her yerinde sağlık emekçilerimize yapılan saldırılar, sağlıkta şiddet olaylarında gelinen noktanın vahametini gözler önüne sermektedir.

Uzun mesai ile yoğun çalışma saatlerinin yarattığı aşırı iş yüküne bağlı tükenmişlik yaşayan sağlıkçılarımızın maruz kaldığı sözlü ve fiziki şiddet olayları maalesef artarak devam etmektedir.

Hasta ve toplum sağlığı için fedakârca hizmet veren ve bizler için mücadele eden sağlık çalışanlarına yönelik bu saldırılar asla kabul edilemez!

Toplum genelinde yaygınlaşma eğilimi gösteren şiddet eylemleri sağlık kurumlarını da ciddi biçimde etkilemekte ve çalışanların tükenmişliğine ve verimsizliğine neden olmaktadır. Eğitim düzeyini ayırt etmeksizin toplumdaki bütün bireyleri etkileyen şiddet olgusu nerede ve kime uygulanırsa uygulansın asla tasvip edilemez!” ifadelerini kullandı.

BU GİDİŞLE SAĞLIKÇI BULAMAYACAĞIZ!

Yılmazkaya, “Sağlık emekçilerimize yönelik;

Sen kim oluyorsun lan…

Seni mermi manyağı yaparım… 

Seni döve döve öldürürüm…

Senin ağzını burnunu kırarım…

Senin gibi doktorun… 

Bana ne zaman bakacaksınız lan…

Bunun hesabını size soracağım…

Sen benim kim olduğumu biliyor musun? 

Gibi sözlü ve fiziki saldırılar devamlı yapılmaktadır. 

Bu sözlü ve fiziki saldırıları bir hakime bir savcıya, bir emniyet mensubuna, bir subaya yapamayan vatandaş sağlık çalışanlarını istediği gibi tehdit edebilmekte, sözlü veya fiziki şiddet uygulaya bilmektedir. 

Öncelikle bu saldırı eylemlerinde bulunanları kınıyor, yargı mensuplarına karşı işlenen suçlarda olduğu gibi sağlıkçılara karşı yapılan saldırılarda 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasının uygulanması adına hükümetin bu yönde gerekli düzenlemeleri yapmasını bekliyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu hassas konuda iktidarı gerçekçi önlemleri almaya davet ediyoruz.Yoksa bu gidişle sağlıkçı bulamayacağız” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.