DOLAR 20,9783 0.73%
EURO 22,5975 -0.26%
ALTIN 1.312,07-0,73
BITCOIN %
Gaziantep
25°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:06

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Sosyalist Cumhuriyet Partisinden eğitim emekçilerine destek

Sosyalist Cumhuriyet Partisinden eğitim emekçilerine destek

ABONE OL
Aralık 29, 2021 16:32
Sosyalist Cumhuriyet Partisinden eğitim emekçilerine destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

‘İnsanca yaşamak istiyoruz’ diyen Eğitim-İş üyesi öğretmenler Türkiye genelinde bir günlük iş bırakma eylemi yaptı. Eğitim emekçilerinin eylemi ile ilgili Sosyalist Cumhuriyet Partisi İşçi- Sendika Bürosundan yapılan açıklamada “Eğitim emekçilerimizin bu haklı eylemini destekliyor, Eğitim-İş Sendikamıza ve öğretmenlerimize başarılar diliyoruz” denildi.

Toplumun her alanında hissedilen ekonomik kriz ve artan hayat pahalılığı sebebiyle ‘Artık Geçinemiyoruz’ diyen öğretmenler bir günlük iş bırakarak okullarda derse girmedi.

Eğitim-İş üyesi öğretmenlerin eylemine Sosyalist Cumhuriyet Partisi İşçi- Sendika Bürosu yaptığı açıklama ile destek verdi.

Sosyalist Cumhuriyet Partisi İşçi- Sendika Bürosu tarafından yayınlanan ‘Eğitim emekçilerimizin haklı eylemini destekliyoruz’ başlıklı basın bildirisinde şunlara yer verildi:

“Eğitim-İş Sendikasının önderliğinde eğitim emekçileri bugün “Emeğimize, Alın Terimize, Meslek Onurumuza Sahip Çıkmak İçin 29 Aralık’ta Grevdeyiz!” şiarıyla yurt çapında iş bırakma eylemi yaptılar.

Öğretmenlerimizin örgütü Eğitim-İş, yüksek vatanseverlik bilinciyle yaptıkları çağrıda özetle şöyle demektedir;

“Kuruluşundan itibaren “kimsesizlerin kimsesi” olarak adlandırılan Cumhuriyetimiz, siyasi iktidarın bağımsızlık, laiklik ve sosyal devlet ilkelerine ters düşen politikaları sonucunda emperyalist odaklara bağımlı hale getirilerek hızla yoksullaştırılmıştır.

Küreselleşme politikaları adı altında yeraltı ve yerüstü kaynaklarımıza el konulması sonucunda yaşanan ekonomik krizler… sonucunda ortaya çıkan aşırı zamlar, pahalılık, döviz kurlarındaki artış, yoksulluk emekçilerin artık tükenmesine neden olmuştur.

Ülkede yaşanan yoksulluk ve sömürüden payımıza düşeni fazlasıyla alıyoruz. Eğitim sisteminin üzerine çöken gerici ve piyasacı karanlığa karşı çocuklarımıza nitelikli eğitim vermeye çalışıyoruz… Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, cumhuriyetimizin kazanımlarını korumaya çalışan eğitimciler olarak ülkemizin geleceği için endişe duyuyoruz.

Ulusal, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine, emeğimize, geleceğimize ve bağımsızlığımıza sahip çıkmak için 29 Aralık Çarşamba günü tüm eğitim emekçilerini 1 günlük iş bırakmaya çağırıyoruz. İş yerlerimize gitmiyoruz, alanlarda buluşuyoruz!”

Öğretmenin özlük haklarını elinden alan ve kariyer basamaklarına ayıran “Öğretmenlik Meslek Kanunu” girişiminin tehlikesine de işaret eden açıklama, her vatanseverin tartışmasız imzalayacağı tespitlerdir.

Bu tespitler, sadece eğitim emekçilerimizin, öğretmenlerimizin değil, Sosyalist Cumhuriyet Partisi olarak bizlerin de tespit ve görüşleridir.

Eğitim emekçilerimizin bu haklı eylemini destekliyor, Eğitim-İş Sendikamıza ve öğretmenlerimize başarılar diliyoruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.