DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 3510741,13%
Gaziantep
23°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Toprak utandı Maraş’ta

Toprak utandı Maraş’ta

ABONE OL
Aralık 22, 2021 14:09
Toprak utandı Maraş’ta
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Av. Önder KIRMIZITAŞ

Emperyalist planın bir parçası, döşenmiş bir taşıydı Maraş. Bugün utanmadan demokrasi havariliğine soyunmuş olan Amerika’nın, demokrasi operasyonun bir parçasıydı Maraş. Cia Suriye’de IŞİD, El-Nusra, ÖSO çetelerine yaptırdığını o gün komando kamplarında yetiştirdiği sözde milliyetçi çetelere yaptırdı. Bugün utanmadan ABD’den demokrasi bekleyenler yine utanmadan Maraş’taki bu katliamı lanetliyorlar.

Bazı acılar unutulmaz. Yıllar da geçse hep bir köşesinde yüreğinin kalır.. Maraş böyle bir acıdır, unutulmaz, dinmez, derinden hep kendisini hatırlatan bir çığlıktır. “Beni sen öldür onlara bırakma!”

Katil sürüleri, eli kanlı çeteler, Cia beslemesi paramiliter barbarlar kendilerine verilen talimatla kan doğramak için Anadolu insanın kardeşlik sofrasına sökün ettiler Maraş’a!

Toprak utandı, gök utandı, güneş utandı. Bin yıllardır onlarca kavimi bağrına basan, koynunda uyutan Anadolu utandı. Karnı deşilen kadınlar, göğsü yarılmış anneler, çocuklar, yaşlılar, gençler… kan revan Maraş!

Emperyalist planın bir parçası, döşenmiş bir taşıydı Maraş. Bugün utanmadan demokrasi havariliğine soyunmuş olan Amerika’nın, demokrasi operasyonun bir parçasıydı Maraş. Cia Suriye’de IŞİD, El-Nusra, ÖSO çetelerine yaptırdığını o gün komando kamplarında yetiştirdiği sözde milliyetçi çetelere yaptırdı. Bugün utanmadan ABD’den demokrasi bekleyenler yine utanmadan Maraş’taki bu katliamı lanetliyorlar. Amerika’dan gelecek demokrasi Maraş’tır, Çorum’dur, 1977 1 Mayısıdır, Sivas’tır, Başbağlar’dır, Suriye’dir, Irak’tır, Vietnam’dır. Kandır, revandır, katliamdır… Emperyalizm halkları özgürleştiremez, demokrasi falan da getiremez. Yıkım, katliam, düşmanlık getirir. Bunu bile bile emperyalizmin cehennem ateşine odun taşıyanları tarih not eder ve affetmez.

Maraş katliamı böyle bir kalleşliğin vücut bulmuş halidir. Barbarlığın ve kanın, kardeşlik sofrasına ihanetin resmidir. Medeniyetler beşiği Anadolu’nun utandığı gündür.

Oysaki komşu komşunun külüne muhtaçtır Anadolu’da. Öyle bildik, öyle biliriz. Ne oldu da komşumuzu boğazlattılar, boğazlatmaya çalışıyorlar bize. Bu büyük planı bozmak, içine sokulmak istendiğimiz bu cendereyi kırmak, bu cehenneme odun taşıyan; sana, bana, halka düşman olanları görmenin, hesaplaşmanın zamanıdır artık.

Birliktir, kardeşliktir mayası Anadolu’nun, ihaneti, düşmanlığı hele ki kardeşe, komşuya düşmanlığı kabullenmez. Özellikle günümüz koşullarında biz bize, biz bu toprağa mecbur ve muhtacız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.